Mesleki Yeterlilik Belgesi Seramik ve Karo Kaplamacısı sınavı yapıldı.Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı üyelerde çalışan ustalara yönelik yapılan Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları gerçekleştirildi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında düzenlenen yazılı sınavların ardından Giresun Küçük Sanayi Sitesi’nde yer alan Günaydın İnşaat firma binasında uygulama sınavları gerçekleştirildi.
Seramik ve Karo Kaplamacısı alanlarında sınava giren inşaat çalışanları belge alabilmek için yoğun ter döktükleri gözlenirken süreci değerlendiren Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın;”Mesleki Yeterlilik Belgesi sürecimiz devam etmektedir.Taleplere göre sınavlar organize edilmektedir.Kamera gözetiminde yapılan sınavlar daha sonra Mesleki Yeterlilik Kurumunca denetlenmektedir.Bu bakımdan sınavların şartlara uygunluğu ve kritik eşiklerin zamanlaması önemlidir.Bu bakımdan şuan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak TOBB MEYBEM A.Ş. ile organize ettiğimiz Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarına inşaat çalışanlarının katılmasına özen gösterilmesini arzuluyoruz.”dedi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın; yakın zamanda duvarcı,sıvacı,kaynakçı ve inşaat işçiliği alanlarında sınavlar gerçekleştirileceğini ifade etti.