-18.5 C
Giresun
09 Şubat 2023

2020 – 2021 Dönemi Hedef ve Öncelikli Ülkeler

Pazara Giriş Komitesi’nin 27 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleştirilen 10. Toplantısı akabinde, Pazara Giriş Komitesi üyelerinin görüş ve değerlendirmeleri çerçevesinde 2020-2021 dönemi Hedef ve Öncelikli Ülkeler listesinin aşağıdaki şekilde belirlenmesine karar verilmiştir.

2020-2021 Dönemi Hedef Ülkeler (17 Ülke);
ABD, Brezilya, Çin, Etiyopya, Fas, Güney Afrika Cumhuriyeti, Güney Kore, Hindistan, Irak, İngiltere, Japonya, Kenya, Malezya, Meksika, Özbekistan, Şili ve Rusya; (Fuar katılımlarında 20 puan ilave destek sağlanacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.)

2020-2021 Dönemi Öncelikli Ülkeler (28 Ülke);
Almanya, Azerbaycan, Bangladeş, BAE, Bulgaristan, Çekya, Demokratik Kongo, Endonezya, Fildişi Sahili, Filipinler, Fransa, Gana, Gürcistan, İran, İtalya, Kanada, Katar, Kazakistan, Mısır, Nijerya, Pakistan, Polonya, Romanya, Senegal, Sırbistan, Tanzanya, Ukrayna ve Vietnam.

Hedef ve Öncelikli Ülkeler için Ticaret Bakanlığı’nın desteklerinden (Yurt Dışı Birim, Marka ve Tanıtım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ veya Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğ kapsamında) yararlanıldığında destek oranı 10-15 puan artabilmektedir.

 

Firmalar ihracat pazarlarını genişletmek ve potansiyel müşterilerinin olduğu coğrafya ve sektörleri tanımak için Ülke raporlarını inceleyebilirler.

  • Ülke Raporları için tıklayınız.
  • Ülke Masaları Bülteni için buraya tıklayınız.
  • Yerinde Pazar Araştırma Raporları için buraya tıklayınız.
  • Hedef Pazar Tespiti ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayınız.
  • Pazara Giriş ile ilgili karşılaştığınız sorunlar için buraya tıklayınız.
  • Aylık İhracat Değerlendirme Bilgi Notları için buraya tıklayınız.
  • Tüm ülkelere ait genel ve detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Soldaki menülerden önce bölge seçip sonrasında ülke seçebilirsiniz.