-18.5 C
Giresun
09 Şubat 2023
DİJİTAL MECRALARDA GİRESUN’UN TANITIMI
Destekleyen Kurum: Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA)
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından açılan 2020 Yılı Sürdürülebilir Turizm ve Destinasyon Geliştirme Mali Destek Programı kapsamında açıklanan proje çağrısına Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ‘ Dijital Mecralarda Giresun’un Tanıtımı’ projesini sunmuş ve proje desteklenmeye uygun görünmüştür.
Giresun ilinde bulunan tarihi, kültürel ve turistik değerlerin ortaya çıkarılması, dijital mecralarda tanıtımı ile turizm sektöründe marka şehir olarak anılmasına katkı sağlayacak olan proje İl turizminin ekonomideki payını artırmayı amaç edinmekte olup, turizm sektöründe hizmet sağlayan sektör temsilcilerimizin ilin tanıtımında yaşamış oldukları sıkıntıları en aza indirmeyi hedeflemektedir.
*** Destek Oranı %75 oranında Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı , %25’lik oranda Giresun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından finanse edilmektedir.
 *** 24 ay süren proje Giresun Ticaret ve Sanayi Odası yürütücülüğünde hizmet alımı yolu ile alanında uzman firmalar tarafından gerçekleştirilecektir.
 Proje Başlangıç: Ocak 2021
Proje Kapsamında;
  • Kent tanıtım rehberi görevini görecek olan visitgiresun.com.tr Web sitesi hazırlanacak, Giresun’a özgün içerikler ile beslenecektir. Türkçe, Arapça ve İngilizce olmak üzere 3 dillerde hazırlanacak olan Web sitesi Kentin Dijital aynası olacak ve Kentin önemli noktalarında Sanal gezinti imkânı sunacaktır.
  • Mavi Göl, Giresun Kalesi, Giresun Adası, Zeytinlik Mahallesi, Tirebolu Kalesi, Kuzalan Şelalesi, Kümbet, Bektaş ve Kulakkaya yaylaları gibi Giresun’un tarihi ve doğal güzellikleri Drone çekilmeleri ile görüntülenmesi ve 3 dilde tanıtım filmi hazırlanması ile Giresun’da bulunan turizm birleşenlerinin tanıtımda yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldıracaktır.
  • Giresun kentine özel Mobil Application tasarlanacak ve hizmete sunulacaktır.
  • Kentin Tanıtımına hizmet etmek amacı ile Sosyal Medya hesapları oluşturulacak ve bu yapı sürekli güncellenen dinamik bir yapıya kavuşacaktır.