Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın ve Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu tarafından karşılanan SP Genel Başkanı Karamollaoğlu,fındıkta Giresun’un bir Dünya markası olduğuna vurgu yaptı.
SP Genel Başkanı Karamollaoğlu;”Giresun kalite fındıkta en iyidir.Bu milli ürünümüzün değerini bulabilmesi ve katma değeri yüksek bir ürüne dönüşebilmesi için devlet desteği şarttır.Devlet son dönemde bazı sektörlerden çekildi.Bunun sonucunda stratejik önem taşıyan ürünlerde mağduriyetler yaşandı,bunlardan biride fındıktır.Devletimiz bölgenin yapısını da göz önüne alarak fındık üreticisi başta olmak üzere Karadeniz’i mağdur etmemelidir.”dedi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu;”Fındıkta taban fiyat uygulamasını her zaman savunduk.Kamuoyunun arzu ettiği fiyatın TMO’nun belirli miktarda yaptığı alımdan sonra dengeleneceğine inanıyoruz. Biz makul ve rasyonel bir fiyatın bölgenin ihtiyaçlarına cevap verebileceğini ön görüyoruz.”diye konuştu.