Çok tehlikeli ve tehlikeli mesleklerde zorunlu hale gelen TOBB MEYBEM A.Ş. tarafından gerçekleştirilen 2.El Araç Alım-Satım Belgesi sınavlarının 3. aşaması da tamamlandı.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen 2.El Araç Alım-Satım Belgesi (Galerici) sınavlarının üçüncüsüne katılan toplam 64 kişi belge alabilmek adına sınavlarda ter döktüler. Galericiler, Ağustos 2019 tarihinden itibaren noter alım satımlarında belge zorunluluğu uygulamasına takılmamak adına Mesleki Yeterlilik Kurumu onaylı evrak ile Ticaret İl Müdürlüklerince verilecek Yeterlilik Belgeleriyle ticaretlerine devam edebilecekler.
İlk sınavın Ekim 2018 tarihinde yapıldığı Giresun’da üçüncü sınavlar ise geçtiğimiz hafta sonu tamamlandı. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde yapılan sınavlara İl genelinde galericilik işi ile meşgul olan toplam 215 işletme sahibi ve yetkilisi katıldı.
Diğer yandan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda TOBB Meybem A.Ş. tarafından Mesleki Yeterlilik Belgesinde Mart ayı ile Emlakçılık ve Servis Şoförü belgesi sınav süreçleri başlatılması planlanmaktadır.
Önceki İçerikGiresun Çocukları Yardımlaşma Derneği’nden Hasan Çakırmelikoğlu’na Ziyaret
Sonraki İçerikMesleki Yeterlilikte Emlakçı ve Müteahhitlere de Belge Zorunluluğu Geldi