Giresun Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde planlanan “Devlet Destekleri İlçelerle Buluşuyor 2019” etkinliği kapsamında Yağlıdere ilçe programı gerçekleştirildi.
KOSGEB, TKDK, İŞKUR, SGK, DOKA, Tarım İl Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, TARSİM İl Müdürlüğü, Giresun Üniversitesi,uzmanlarının katıldığı etkinlik çerçevesinde Giresun Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri başta olmak üzere esnaflara bilgilendirmelerde bulunuldu.
İlçede yer alan Bolatoğlu Çayocağında yapılan etkinlik öncesinde Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş’ı makamında ziyaret eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ile beraberindeki heyet, ilçenin ekonomik yapısı ve yatırım talepleri hakkında bilgi alışverişinde bulundular.
Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş, ilçenin doğalgaza ihtiyaç duyduğuna vurgu yaptı. Turizm yatırımlarının dahi doğalgaz altyapı eksikliğinden etkilendiğini kaydeden Başkan İbaş,”Yağlıdere’ye doğalgaz gelmesi için belediye olarak altyapı çalışmalarına destek vermeye hazırız. Sahilden 8 km içerde yer alan, tabelada 6500, yazın ise 20 bine ulaşan nüfusu ile Yağlıdere’nın doğalgazla taşınmasını arzuluyoruz. Doğalgaz ihtiyacı bölgedeki nüfusumuzu ve turizm yatırımlarını da olumsuz etkilemektedir. Espiye ilçesine yapılacak doğalgaz çalışmasında ilçemiz güzerhanına Doğalgaz RMS cihazı konulması konusunda girişimlerimiz devam etmektedir. Bu konuda yetkililerden destek bekliyoruz.” dedi.
Çakırmelikoğlu; Yeni yatırımların gelmesi ve Yağlıdere iş dünyamızın gelişmesi için Doğalgaz ihtiyaçtır,  konu ile ilgili kamu kurum ve kuruluşları nezdinde sürecin takipçisi olacağını belirtti.
Belediye Başkanı İbaş’ın ardından Yağlıdere Kaymakamı Yusuf Akın’ı ziyaret eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çakırmelikoğlu ve beraberindeki heyet, esnafı yerinde ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi. Yapılan görüşmelerde “Doğalgaz taleplerinin zaruri bir ihtiyaç olduğunu belirten işletme yetkilileri “Doğalgazın olmamasından dolayı maliyetlerimiz yükseliyor. Yaşadığımız bu sıkıntın çözümü konusunda destek bekliyoruz” denildi.
Çakırmelikoğlu ayrıca işletmelerin yatırımları hakkında devlet desteklerine yönelik bilgilendirmelerde bulundu.
Önceki İçerikGiresun Finans Sektörü Temsilcileri Ekonomiyi Değerlendirdi
Sonraki İçerikÇakırmelikoğlu’ndan Ticaret Borsası’na Ziyaret