Giresun Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda işdünyasına hizmet eden kurum ve kuruluşlar, Tirebolu ilçesinde yer alan üyeler ile bir araya geldi. Tirebolu Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte firma temsilcilerine danışmanlık masaları vasıtasıyla yatırım ve istihdam yardımları hakkında bilgilendirmeler yapıldı.
Etkinliğe; Giresun’da faaliyet gösteren İŞKUR, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK),KOSGEB,Elektronik İmza Hizmeti ve Giresun TSO’da hizmet veren (K belgesi,İş Makinesi,Sayısal Takograf Cihazı,İhracat belgeleri v.b.) birim temsilcileri katıldı.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri başta olmak üzere bölgede faaliyet gösteren esnaflarında katıldığı bilgilendirme etkinliğine Tirebolu Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı’da iştirak etti.
Etkinliği değerlendiren Tirebolu Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı;” Ticaret ve Sanayi Odası’nın hizmeti işletmelerin ayağına kadar getirmesi, devletimizin hibe ve kredi destekleri başta olmak üzere işçi desteklerini içeren bu etkinlik yararlı olacağını umut etmekteyim.”dedi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu,”Bu etkinlik üyelerimizin talepleri doğrultusunda şekillendi.İlçelerde yer alan işletmelerin devlet kurumlarının destek ve imkanlarından daha fazla yararlanabilmeleri adına oluşturulmuştur.Bugün ülkemiz genelinde oluşturulan Milli İstihdam Seferberliği projesi yürütülmektedir.Giresun olarak bizde bu projeden faydalanmak,istihdama katkı sağlamak adına ilçe ilçe etkinlikler yapmaktayız.Üyelerimiz başta olmak üzere esnafımızdan bu destekler dolayısıyla pozitif geri dönüşler almaktayız.”diye konuştu.