Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve beraberindeki heyet, Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Bölük’ü ziyaret ederek 2019 yılı değerlendirmesi yaptılar.
Bölge ekonomisinin 2019 yılı değerlendirilmesinin yapıldığı ziyarette iş dünyasını yakından ilgilendiren Ordu Giresun Havalimanı uçuş sefer sayılarındaki iptaller ve bilet fiyatlarındaki yüksekliğin ticaretin önündeki engele vurgu yapıldı.
Ticaret Borsasının çalışmalarına da değinin Çakırmelikoğlu “Ticaret Borsasında üreticilerimiz; mahsullerini depolayabilecekleri sağlıklı ve güvenli depo imkânı elde etmekte, fiyatların düşük olduğu hasat döneminde ürünlerini elden çıkarmak yerine lisanslı depoda muhafaza edebilmektedir. Üreticiler, lisanslı depolara bıraktıkları ürünü temsil eden elektronik ürün senetlerini teminat olarak gösterip uygun koşullarda kredi kullanabilmekte ve finansman ihtiyaçlarını bu şekilde karşılayabilmektedir. Giresun’a bu denli önemli bir yatırımda emeği geçen Giresun Ticaret Borsası eski ve yeni yönetimini tekrar tebrik ediyorum ” dedi.
Önceki İçerikYağlıdere İlçesi Doğalgaz İstiyor
Sonraki İçerikGalerici Belgesi Sınavları İçin Son Uyarı