29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu; “Bağımsızlık ve demokrasiyi kendisine yaşam biçimi seçen milletimiz, Yüce Atatürk’ün bizlere bıraktığı en yüce emanet olan Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacaktır.” diye konuştu.
Çakırmelikoğlu, Türk iş dünyasının girişimci kabiliyeti ve üretim gücünün sürekli arttığına işaret ederek, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni dünyanın en büyük ekonomik güçlerinden birisi yapmaya kararlı olduklarını vurguladı.
GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94. yılını kutlarken, sahip olduğumuz çağdaş değerlerin ve hakların bir kez daha sevincini ve gururunu yaşamaktayız. Büyük kurtuluş mücadelesinin ardından, milletimizin hak ettiği yönetim biçiminin Cumhuriyet olduğunu bildiren, bu ülkenin yolunu çağdaş medeniyetler yolu olarak tüm dünyaya ilan eden, Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarına bir kez daha minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek istiyorum.
Tarih boyunca bağımsızlığından ödün vermeksizin, her türlü tehdide karşı birlik ve beraberlik duygularıyla kenetlenen büyük milletimiz bu konudaki kararından asla vazgeçmeyecektir.
Yüce Atatürk “Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun idare Cumhuriyet idaresidir” diyerek, en doğru tahlili yapmış ve muasır medeniyetler seviyesini hedefleyen ülkemiz için en sağlıklı yönetim biçimini seçmiştir. Bizlerden sonra gelecek yeni nesiller de bu yüce emanetin koruyucusu ve yaşatıcısı olacaktır. Bundan hiçbir şüphemiz yoktur.
Şahsım ve Giresun Ticaret ve Sanayi Odası adına, tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutlar, ilelebet payidar kalacak ülkemizi, medeniyet yarışında en ileriye taşımak için, iş dünyası olarak üzerimize düşeni yapacağımıza söz verdiğimizi bir kez daha ifade etmek isterim.”