Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve Meclis Başkanı Ahmet Şenel Anaforoğlu, beraberindeki heyet ile birlikte TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret ettiler.​
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ziyarete ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak güzel bir seçim geçirdik. Tek liste halinde seçimimizi birliktelik içinde yaptık. Güzel muhabbet ve işadamlarımız ile bir araya geldik. Yeni oluşumdan sonra TOBB Başkanımızı ziyaret ettik ve meclis üyelerimiz ile geldik. Çünkü Rifat Başkanım çok harika bir insan. Tüm meclisimin Başkanımı tanımalarını arzu ettik. Üyeleriyle iç içe olması ile onları onurlandıran ve birlikte çalışmayı seven bir insan. Onlara da Sayın Başkanımızla beraber istişare etmeyi ve onlarla sohbet etme imkanı oluşturduk.” dedi.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu;”Hasan Başkan, Giresun işadamlarını bir araya getirerek çok güzel bir ekip oluşturduğunu görüyoruz.Değerli ve başarılı bir başkana sahipsiniz.Giresun’da ciddi sorumluluklar aldınız.Üyelerin taleplerini bire bir yerinde dinleyerek raporlamanız,yerel idare ile istişare halinde çözmeniz, aşılamayacak konularda ise Ankara nezdinde bizler lobicilik alanında her zaman yanınızda olacağız.”dedi.