Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’dan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyaret. Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Serkan Soylu ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Nazım Elmas ile birlikte yapılan ziyarette Giresun Üniversitesi ile GÜKİP adı altında oluşturulan Sivil Toplum Örgütleri birlikteliğinin kente büyük fayda sağlayacağına değinildi.
Ziyarette konuşan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Coşkun;”Giresun Üniversitesi çatısı altında teknoloji transfer merkezi oluşturma planımız var.Bunu başarırsak,Giresun Üniversitesi merkezli şirketler kurulmak kaydıyla,teknolojik üretim yapılmasını  sağlayabiliriz.Bu konuda KTÜ ve 19 Mayıs Üniversitesi’nin tecrübelerinden de faydalanmayı amaçlamaktayız.Diğer yandan Giresun Üniversitesi 2016 yılının son diliminde merkez laboratuarını güçlendirdi.Şuan bünyemizde Trabzon ve Samsun’daki üniversitelerimizde dahi bulunmayan teknik cihazlarımız var.Bu teknik altyapıdan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası üyelerimizin de faydalanmasını arzuluyoruz.”dedi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu;”Giresun Üniversitesi’nin işdünyası ile son dönemde ciddi bir diyalog sürecine girdiğini görmekteyiz.GÜKİP çatısı altında oluşturulan bu birliktelik,turizm ve sanayi altyapısı projeleri vasıtasıyla önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacaktır.Giresun sanayi altyapısı ile Karadeniz’in incisi konumundadır.”diye konuştu.
Ziyarette Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın ve yönetim kurulu üyeleri de yer aldı.