İnşaat malzemelerinde meydana gelen, beklenmeyen  fiyat artışları  ihaleli kamu Yapım işlerinin gerçekleştirilmesini ve bunları yapan yüklenici ve alt yüklenicileri  zor duruma soktu.

       Yaşadıklara sorunlara çözüm bulunmasına yardımcı olunması  için  bir araya gelen iş insanları Ali Acar ve Osman Acar ile Giresun İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nu ziyaret ettiler.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu; “Sektörde yaşanan maliyet artışlarından dolayı bir çok inşaat firması mağdur olmaktadır. Bu mağduruyeti gidermek için  ilgili Bakanlıklar ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde çalışma başlattık. Tedbir alınmadığı taktirde, devlete iş yapan müteahhitlerin zor duruma düşeceği,  üretimleri ve pazarlamaları inşaat sektörüne bağlı dört yüze yakın sanayi kuruluşunun zarar göreceği, İnşaat ve sanayi sektöründe çalışan işçilerin iş gevencesinin zora gireceği  bilinen bir gerçektir. Dolayısıyla  özellikle  kamuya iş yapan yüklenici firmalara gerçekci fiyat farkı verilmesi veya yaptırımsız olarak ihaleyi fesih veya tasfiye edebilme imkanı sunulmalıdır. Müteahhitler sıkıntıya düşerken peşinde yüzlerce sektöre zarar vereceği de unutulmamalıdır. Testi kırılmadan önlem alınmalıdır.”