Giresun turizm ve turizm sorunları konulu toplantıda DOKAP uzmanları Tolgahan Köken ile Arif Bektaş tarafından sunum gerçekleştirildi.
DOKAP Uzmanı Tolgahan Köken; eylem planı hakkında bilgiler verirken, yatırım süreçlerini değerlendirdi. Uzman Arif Bektaş ise; ”Giresun’da turizm gelişme kaydeden bir süreçtedir. Yeşil yol bu sürecin ana arterlerindendir.”dedi.
Giresun Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci; Giresun turizmi için yaylalarımızda turizm yatırımına açık imarlı alanlar oluşturulması gerektiğine değindi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ise;” Turizm alanında her kurum kendi adına çalışma yapıyor,ancak biz bunları tek sepette toplayarak ilimize yararlı hale getirmeyi amaçlıyoruz.Bu toplantılar ve eylem planı bu doğrultuda işlemektedir.”
Toplantıya Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nun yanı sıra, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Ataün,Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Halilbeyoğlu,Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi Emine Fatoğlu Topkaya,Kültür ve Turizm İl Müdürü  Kemal Gürgenci,GİRTAB Müdürü Tamer Uzuner, DOKA İl Koordinatörü Murat Aladağ,DOKAP uzmanları Arif Bektaş ile Tolgahan Köken katıldı.