İlimize değer katacak vizyon projelerden olan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası yeni hizmet binasını görkemli bir açılışla siz üyelerimizin hizmetine sunduk. Bugün 3500 üyemizin katkılarıyla yapımı gerçekleştirilen toplam 6 milyon TL’ye mal olan 2000 m2’lik hizmet binamızda Giresun’umuzun sanayisi  ve ticaretine hizmet etme fırsatı yakalama gururuna eriştik.
Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar, taahhüt ettiğimiz projelerin başında gelen Giresun Ticaret ve Sanayi Odası yeni hizmet binasında mevcut hizmet birimlerimizi; proje ofisleri, üye ofisleri, ihracat destek merkezleri, iktisadi araştırma ve raporlama merkezi, turizm enformasyon ve sergi merkezi ile genişletme olanağına sahip olduk.
Çok kıymetli işadamlarımız;
Hizmet felsefemiz; iş dünyamızın kazanımlarına pozitif tesir edecek olanaklardan faydalanmaları, üyelerimizin daha kaliteli ve verimli ticaret yapabilmeleri içindir. Giresun iş dünyası her şeyin en güzeline layıktır. Her şeyin en güzelini yapma çabası içindeyiz. İş dünyamızın sorun ve taleplerini yerinde görmek suretiyle tamamlama gayretinde,üye ziyaretlerimizi aralıksız sürdürüyoruz.İlçelerde yaptığımız eğitimler ve üye bilgilendirme toplantıları her yıl yenilenerek ve taleplere yasal hükümlülükler çerçevesinde cevap verilerek devam hedefindeyiz.Üyemizin ayağına gitme felsefesini geliştirerek sürdürmek hedefimiz diğer Oda ve Borsalara da örnek olmuş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) nezdinde de taktir toplamış ve ülke genelinde şuan kullanılan bir çalışmadır.
İş dünyası odaklı yürütülen çalışmalar neticesinde üyenin ayağına hizmet götürmek ve taleplerini işletmelerinde almak hedefine ilaveten, siz çok kıymetli işadamlarımızın destekleriyle yapılan, ilimizin tarihi dokusu içinde yeniden inşa edilen Taşbaşı Mehmet Efendi Restorantı (eski adıyla) bundan böyle Giresun iş dünyasının gurur ve emek abidesi olarak hizmet verecektir.
Devletimizin sağladığı destek birimleri ve ticari yasal hükümlülüklerin üyelerimizin en iyi ve pozitif şekilde kullanması için başlatılan çalışmalar,bugün meyvelerini vermeye başlamıştır.Özellikle İş Sağlığı ve Güvenliği ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından sağlanan hibelerden Giresun iş dünyası azami şekilde faydalanmaktadır.
Hedefimiz;
Bilinçlendirme ve vizyon oluşturma felsefesinden hareket ile kent merkezi ve ilçelerde yapılan bu faaliyetlerin genişletilmesi suretiyle üye memnuniyeti üst seviyeye çıkartmaktır.Dolayısıyla üye odaklı yapılan yeni hizmet binamızın Giresun’umuza hayırlı çalışmalara vesile olmasını temenni ediyorum.

Hasan ÇAKIRMELİKOĞLU
Yönetim Kurulu Başkanı