Giresun Ticaret ve Sanayi Odası talebi doğrultusunda Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Teknik Destek Programı içinde yer alan KOBİ’lere Yönelik Alternatif Fon Kaynakları ve Finansal Okuryazarlık Projesi eğitimi verildi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ve çalışanlarının katıldığı eğitim Oda hizmet binasında dört gün süreyle verildi. Eğitim programının açılışında konuşan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu; Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu tarafından talep edilen finansal okur yazarlık programın günümüz ticari yapısının olmazsa olmazları arasında yer aldığına dikkat çekti.
Finansal tabloları takip etmenin ticari anlamda önemine değinen Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çakırmelikoğlu, “İş dünyası sektöründe büyüyebilmesi ve değişen piyasa şartlarını yakından takip edebilmesi adına bu tür eğitimlere mutlak özen gösterilmesi gerekmektedir.” dedi.
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı uzmanı Burhan Yazıcı ise DOKA 2019 yılı teknik destek başlıkları ve ajansın faaliyetleri hakkında kısa bilgiler verdi.
Ardından ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KTÜSEM) eğitmeni Doç.Dr. Ahmet Kurtaran, finansal okur yazarlık konulu sunum gerçekleştirdi.
Eğitmen Doç. Dr. Kurtalan; finansal okuryazarlık başlığı altında firmaların mevcut pazarda varlıklarını sürdürmeleri, sermaye kullanımı, tasarruf yöntemleri, finansal kaynaklara erişim ve fon yönetimi, yeni yatırım alanlarına yönelme ve büyüme konularının yanı sıra emeklilik, sigorta ve benzeri konularda bilgilendirmede bulundu.
Önceki İçerikKadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’nden Kadına Yönelik Şiddete Tepki
Sonraki İçerikBulancak TSO’ya Ziyaret