Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve beraberindeki heyet, Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Fatoğlu’nu ziyaret ederek 2019 yılı değerlendirmesi yaptılar.
Karşılıklı görüş alışverişlerinin yapıldığı ziyarette; Ordu Giresun Havalimanı’nda yaşanan sefer iptalleri ve bilet fiyatlarının yüksekliğinin bölge ticaretine yansımaları konuşuldu.
İptal edilen seferlere değinen Fatoğlu; Giresun ve Ordu illeri olarak, halkımızın refahının yanı sıra turizm ve ticarette de arzu edilen hedefe varabilmemiz için Havalimanının daha aktif ve verimli olması gerekmektedir.” dedi.
Konu ile ilgili açıklama yapan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu; Ordu-Giresun havaalanında ortalamanın üstünde iptallerin olduğunu belirttirirken, iptal edilen seferlerin ekonomik açıdan büyük külfete sebebiyet vermesinin yanında havaalanı kullanan insanları mağduriyeti ve en önemlisi havaalanımızın cazibesinin olumsuz etkilenmesine neden olduğunu vurguladı.”
Önceki İçerikKOBİ’lere Yönelik Finansal Okuryazarlık Eğitimi Verildi
Sonraki İçerikGiresun TSO Kasım 2019 Faaliyetleri