Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Türkan Hocaoğlu ve kurul üyelerinden 4 Şubat Dünya Kanser Günü etkinliği. 
Son yıllarda artan kanser hastalığına dikkat çekmek için saçlarını tamamen kestiren Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurul Başkanı Türkan Hocaoğlu;”Kanser, dünya ve ülkemiz genelinde çok büyük bir sağlık problemidir.  Toplumlarda önemli bir sosyoekonomik yüke, bireylerde de maddi ve manevi kayıp ve zorluklara yol açmaktadır. Ancak şu da iyi bilinmelidir ki kanser türlerinin çok önemli bir kısmı, önlenebilir ve tedavi edilebilir hastalıklardır. “Dünya Kanser Günü” her yıl 4 Şubat Günü Kanser ile ilgili farkındalığı arttırmak ve halkın daha bilinçli olmasını sağlamak, kansere karşı mücadelede önemli bir adım olan doğru bilinen yanlışlardan kurtulmak ve doğruların herkese ulaşmasını hedeflemek amacıyla dünya genelinde kutlanmaktadır. 2013 yılında gerçekleştirilen Dünya Sağlık Toplantısı’nda “Dünya Kanser Bildirgesi”  yayınlanmış ve bu bildirgede global kanser yüküne değinilerek kanser kontrolünün önemi vurgulanmıştır.
 Hekimlerimiz şunu içtenlikle söylüyor. Kanser ile mücadele edildiği taktirde üstesinden gelinemeyecek bir sağlık problemi değildir.Buna rağmen geç teşhis ve tedavi kanserde en büyük hayal kırıklıklarının başını çekmektedir.
4 Şubat Dünya Kanser Günü dolayısıyla çağımızın en önemli hastalıklarından biri olan kansere dikkat çekmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak için Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurul Başkanı Türkan Hocaoğlu ve iş arkadaşım Reyhan Umar olarak saçlarımızı tamamen kestirmek suretiyle karşınıza çıkmış bulunuyoruz.”dedi.