Giresun Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen “Devlet Destekleri İlçelerle Buluşuyor” etkinliği kapsamında Güce ilçe programı gerçekleştirildi.
KOSGEB, TKDK, İŞKUR, SGK, DOKA, Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Giresun Üniversitesi uzmanlarının katıldığı Güce etkinliğinde Giresun Ticaret Odası üyeleri başta olmak üzere esnaflara bilgilendirmelerde bulunuldu.
Bölgede yetişen çay ve fındık üzerine tesisleşme ve son dönemde yörede yoğunlaşan kivi üretiminde soğuk hava deposu talebinde bulunan girişimcilere uzman desteği sağlandı.
Ayrıca iş dünyasını yerinde ziyaret eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve beraberindeki heyet, işletmelerin yatırımları hakkında devlet desteklerine yönelik bilgilendirmelerde bulundu.
Güce etkinliğini değerlendiren Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu; bölgenin ulaşım sorununun en kısa zamanda çözümlenmesi ile hem ticari hem de turizme dönük faaliyetlerin ivme kazanacağına inandıklarını ifade etti.
Önceki İçerikGalericiler MYK Sınavları Sürüyor
Sonraki İçerikGüce Çayı İçin Laboratuvar Kurulabilir