Devlet Destekleri İş Dünyası İle Buluşuyor 2019 etkinliği kapsamında Güce Kaymakamı Ahmet Raşit Orhan’ı makamında ziyaret eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve beraberindeki heyet, ilçenin ulaşım ve ticari yapısı üzerine fikir alışverişinde bulundular.
Kamu-Üniversite-Sanayici İşbirliği (KÜSİ) projesi kapsamında etkinlikte yer alan Giresun Üniversitesi akademisyenleri, Güce ilçesinde üretilen çay için laboratuvar kurulabileceğine ve buna dönük ortak bir proje geliştirilebileceğini ifade ettiler.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Koordinatörü Serdar Emin Kurşun ise, bölgenin tarımsal imalatlarına yönelik tesisleşmeyi destekleyebilecek hibe başlıklarının bulunduğuna bu yönde projelere açık olduklarını kaydetti.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, ilçelerimizin kalkınmasına katkı sağlayacak imkanları sunmak için bu tür etkinlikleri yaptıklarını belirtti.
Kaymakam Orhan ise, ilçenin yapısal sorunlarına ve tarımsal çıktılarına çözüm üretebilecek imkanları destekleyebileceklerini ifade etti.