Giresun Ticaret ve Sanayi Odası 2018 yılının ilk meclis toplantısı, Meclis Başkanı Fikret Günaydın başkanlığında 26 üyenin katılımı ile yapıldı. Toplantının ana gündem maddesinin ardından sektör sorunları ve ilimizin genel gündemi değerlendirildi.
EMITT GİRESUN RÜZGARI
EMITT 2018 Fuarının genel bir değerlendirmesini yapan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın; Giresun’un tur firmaları tarafından tercih edilen noktaya geldiğini ve 2017 yılında başlanan süreçte 2018 yılının daha hareketli geçeceğine değindi.
Meclis Başkanı Günaydın;” Fuarda yapılan istişarelerde en büyük şikayet şehiriçi trafiği ve kale bölgesine ulaşım sorunudur.Tur firmalarımızın bu hassasiyetinin çözümü şehrimizin turizmine önemli kazanımlar sağlayacaktır.”dedi.
YURTDIŞI FUAR ORGANİZASYONLARI
Yurtdışı fuar ve iş seyahatleri hakkında bilgilendirmelerde bulunan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Halilbeyoğlu; 2018 yılı içinde yurtdışı mobilya fuarına katılım için çalışmalar yapılmaktadır.Üyelerimizin  bu organizasyona katılımlarını bekliyoruz.Şu aralar Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın gelecek 4 yıllık stratejik Eylem Planı çalışmasını yapıyoruz.Giresun adına güzel projeler ve planlamalar hedeflenmektedir.Diğer yandan şuan Ordu ve Giresun Üniversiteleri ile Ticaret ve Sanayi Odalarının ortaklaşa yürüttüğü Teknoloji Geliştirme Merkezi Projesi için çalışmalarımızı hızlandırdık.Geçtiğimiz hafta ODTÜ Teknokent projesini yerinde inceleme fırsatımız oldu.Teknoloji Geliştirme Merkezi projemiz için ise Bulancak OSB’den 10 dönümlük bir arazi tahsisi yapıldı.”sözlerini vurguladı.
TEKNOKENT ÖNEMLİ
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Ataün; Ordu ve Giresun illerinin ortak projesi olan Teknokent projesinin önemine değindi ve iki üniversitenin ortak bir eylem planı olduğuna değindi.