Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yüksek İstişare Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu nezdinde bir araya gelen Yüksek İstişare Kurulu, sektörlerin genel durumu ve bölgesel yatırımlar üzerine değerlendirmede bulundu.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ile Giresun Mimarlar Odası öncülüğünde 2012 yılında  gündeme gelen ve ardından devletin yatırım programına giren Giresun Güney Çevre Yolu Projesi hakkında Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Mimar Serdar Demirkan bir sunum gerçekleştirdi. Toplam 48 km. yi bulması beklenen Giresun Güney Çevre Yolu Projesi’nin sondaj çalışma aşamasında olduğuna değinen Mimar Demirkan; “ 2017 verilerine göre 2,5 Milyar TL’lik proje Ordu ili Gülyalı ilçesinden başlamak kaydıyla Giresun’un Keşap İlçesi Yolağzı bölgesinden sahile kavuşması planlanmaktadır. Projenin son haline göre yatırımın Giresun merkez ile iki bağlantısı bulunmakta ve bu bağlantı sayısı kuzey-güney aksı için yeterli gözükmemektedir.” diye konuştu.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, çevre yolu brifinginin ardından Yüksek İstişare Kurulu ile yaptığı değerlendirmede; “Giresun’un Batlama ve Dereli yol bağlantılarına ilave olarak Boztekke (Hamidiye Grup Yolu) civarından da şehre bir bağlantı sağlanması gerekmektedir. Şehrin gelişip büyümesinde bu planlamanın olması şarttır. Aksi taktirde tünellerle geçişi planlanan Giresun Güney Çevre Yolu, orta ve uzun vadede kentin gelişimine katkı sağlamayacağı ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla şehrin yol ile izolasyonunun önüne geçecek bir bağlantı Giresun’un batı yakasında yer alan Hamidiye Grup Yolu’ndan planlanmalıdır.” dedi.
Önceki İçerikHaziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Sonraki İçerikOrdu-Giresun Havalimanı Uçuş Sayıları Artırılmalıdır