Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Haziran ayı meclis toplantısı 28 üyenin katılımı sonucu gerçekleştirildi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Şenel Anaforoğlu, başkanlığında toplanan meclis ana gündem maddelerini karara bağladı. Genel görüşmenin ardından pandemi süreci ve ekonomik yansımaları üzerine değerlendirmede bulunuldu.
Covid-19 pandemi sürecini yorumlayan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu;”Ekonomiye olumsuz yansımaları olduğunu taraflı tarafsız tüm kesimlerce kabul görmektedir. Ancak bu süreçte iş dünyasının istekleri başta olmak üzere vatandaşlarımızdan gelen talepler devletimiz tarafından acilen uygulamaya sokuldu. Pandemi süreci tedbirleri ve destekleri halen devam etmektedir. Ancak tedbirli olmakta yarar vardır.” dedi.
Ordu-Giresun Havalimanının kapasite kullanım oranlarına da değinen Çakırmelikoğlu, “İstanbul ve Ankara başta olmak üzere İzmir, Antalya, Bursa ve Kıbrıs gibi havalimanlarına uçuşlar talep etmekteyiz. Bu doğrultuda geçmişte yaptığımız ziyarette Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı beyin bu konuda olumlu yaklaşımlarını görmüştük, bu beyanların en kısa zamanda uygulamaya geçmesini umut ediyoruz.” diye konuştu.
Önceki İçerikGaleri Ve Gayrimenkul Alım-Satımı Mesleki Yeterlilik Belge Sınavı Ön Müracaat Süresi 31 Temmuz’a Uzatıldı
Sonraki İçerikGiresun Güney Çevre Yolu Giresun Bağlantısı İkiden Üçe Çıkartılmalıdır