Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Mimarlar Odası Başkanı Gökhan Göksu ve her iki kurumun Yönetim Kurulu Üyeleri Giresun Merkez Atatürk Stadyumu’nun Millet Bahçesine dönüştürülmesinin Giresun için gerekli olduğunu ifade ettiler.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve Mimarlar Odası Başkanı Gökhan Göksu yapmış oldukları ortak açıklamada;
“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çeşitli illerdeki eski stat arazilerine Millet Bahçesi kurulacağına dair sözleri bizleri çok mutlu etmiş, şu anda kullanılan ancak 2019/2020 sezonunda terk edilecek olan Giresun Merkez Atatürk Stadyumu üzerindeki hayallerimize tercüman olmuştur.
İlimizin coğrafi olarak engebeli bir arazi yapısına sahip olması, coğrafi şartların Giresun halkı için yeterli düzeyde sosyal alan oluşturulmasına engel olması, nüfustaki artış ve şehir içindeki yoğun betonlaşma dolayısıyla halkımız dinlenme ve nefes alma alanlarına büyük bir ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle sahille bağlantısı kısmen kesilmiş olan ilimiz için Atatürk Stadı arazisinin Millet Bahçesine dönüştürülmesi büyük önem taşımaktadır.
İlimizde Çotanak Arena Stadı adı altında yapımı devam eden yeni stadyumun 2019-2020 sezonuna yetiştirilmesi için yoğun çalışmaların devam ettiğini memnuniyetle gözlemliyoruz. Diğer yandan devam eden bu projenin karşılığında, 1941 Yılında 30.339 m2 alan üzerine kurulmuş olan Giresun Merkez Atatürk Stadyumu arazisinin daha önce TOKİ’ye devrinin yapıldığını biliyoruz. Giresun Merkez Atatürk Stadyumu’nun TOKİ ile ilgili devam eden sürecinin iptal edilerek ivedilikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın projesi doğrultusunda Millet Bahçesine dönüştürülmesi için Sayın Başbakanımızdan müjdeli bir söz duymak istiyoruz” ifadelerini kullandılar.