Giresun Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasının mahzen katında verilen iftar yemekleri, ilçelerde yer alan üyelerin katılımıyla sürdürülüyor.
01.06.2017 Perşembe akşamı verilen iftar yemeği programına ise Çamoluk, Alucra, Şebinkarahisar, Dereli, Güce, Doğankent, Espiye ve Yağlıdere bölgesinde faaliyet gösteren üyeler ile birlikte Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere’de katıldı.

İftar yemeği öncesinde Oda faaliyetleri hakkında bilgiler veren Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu;”2016 yılı geneli ve 2017 yılının ilk yarısında önemli çalışmalara imza attık. Giresun TSO bir çok Odanın sunmadığı hizmetleri sunmak koşuluyla üyelerine işletmelere kolaylıklar sağladı.Bunlardan bir kaçı dijital ehliyet olarak bildiğimiz takograf kartı,K belgesi,iş makinesi ruhsatları,mesleki yeterlilik belgesi,ihracat departmanlığı,elektronik imza gibi çalışmaları sayabiliriz. Diğer yandan ilçelerimiz başta olmak üzere merkezde destek kuruluşlarıyla bilgilendirme toplantıları ve etkinlikleri düzenlemek koşuluyla TKDK, DOKA, KOSBEG, İŞKUR gibi kuruluşların avantajlarını Giresun ekonomisine sunmaya gayret gösterdik.Şunu iddia ediyorum ki, ülkemizde faaliyet yürüten 365 Oda içinde ilk beşte yer alan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası, çevre Odalar ile kıyaslanamayacak boyuttadır.”dedi.

Görevde yer aldıkları süreçte hiçbir siyasi partiye yakınlık göstermediklerini, her siyasi oluşuma aynı mesafede yaklaştıklarını ifade eden Giresun TSO Başkanı Çakırmelikoğlu, ”Ortak bildirilerde dahi sözcü olarak kabul edilmemiz, siyasete olan mesafemizin göstergesidir.”sizlerini vurguladı.

Diğer yandan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli İstihdam Seferberliği ile işletmelerimizin her bir ek istihdamının 773 TL lik vergi ve prim tutarlarının devlet tarafından karşılandığını ifade eden Başkan Çakırmelikoğlu, “Giresun Milli İstihdam Seferberliği’ne destek vermiştir. Bu desteğin yıl sonuna kadar süreceğine inanıyorum.Şuan ki veriler olumlu yönde ilerlemektedir.”dedi.