Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları devam ediyor. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda planlanan Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorumlu Emlak Danışmanlığı Seviye 5 sınavları 14-18 Aralık 2020 tarihleri arasında yapılmaktadır.

Sınavlar Giresun Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir. Teorik ve uygulama olarak iki aşamalı gerçekleştirilen sınavlarda başarılı olan adaylar, gayrimenkul alım satım belgesini almaya hak kazanacaklar.

Konuyla ilgili açıklama yapan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, 2020 Ağustos ayı sonu ile başlatılması gereken ancak pandemi dolayısıyla zorunluluk süresi 2021 yılına esnetilen gayrimenkul alım satım belgesi yeni yıldan itibaren tüm alım satım işlemleri ve kira kontratlarında aranacak. Bu sektörde faaliyet gösteren işletmelerimizin sürece uyum sağlamamalarını arzuluyoruz. Ve bu doğrultuda çalışmalarımız sürmektedir.” dedi.

Önceki İçerikGiresun’u Oto Galeri Sitelerinde Çekim Merkezi Yapma Mücadelesindeyiz
Sonraki İçerikGiresun TSO İle Ziraat Bankası Arasında Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansman Projesi Protokolü İmzalandı