Cumhuriyet Halk Partisi önceki dönem Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’dan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyaret. CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, CHP İl Başkanı Fikri Bilge,26.Dönem Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ile partililerinde katıldığı ziyarette ekonomi gündem oldu.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı  Ahmet Şenel Anaforoğlu tarafından karşılanan CHP Önceki Dönem Genel Başkanı Yardımcısı Umut Oran; “Giresun’a gelirken ilimizin ihracat verilerine baktım.2018 yılı ihracatı 148 milyon dolar, bu veri geçmiş yıllara oranla düşük seyreden bir rakam olarak önümüze çıktı.168 milyar dolarlık bir ülke ihracatında bu veri çok düşük. Hariçten son 10 yılda ülke genelinde 50 bin teşvik belgesinden sadece 197 adedinin Giresun ile ilgili olması da dikkat çeken bir detay. Giresun’a şuan baktığımızda ölmüş ancak ağlayanı yok.” dedi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Şenel Anaforoğlu;31 Mart Mahalli İdareler seçiminin ülkemize, ilimize hayırlı olmasını temenni etti.
Ziyarette Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Şükrü Ataün, Mustafa Halilbeyoğlu ile yönetim kurulu üyeleri de yer aldı.