Alucra İş Dünyası Devlet Destekleri Buluşması 2019 etkinliği gerçekleştirildi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu başkanlığındaki devlet desteği sağlayan kurum ve kuruluş yetkililerinin katıldığı etkinlikler, ilçede yer alan işletmeler tek tek ziyaret edilmek koşuluyla gerçekleştirildi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nun yanı sıra ziyarette SGK,TKDK,DOKA,KOSGEB,İŞKUR ve Ticaret İl Müdürlüğü yetkilileri katıldı.
İş dünyası ve esnafa yönelik yapılan gezilerle birlikte İlçe Kaymakamı Aydın Göçer, makamında ziyaret edilerek bölgenin ekonomik yapısı ile ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu.
Kaymakam Göçer, “İlçemiz madencilik üzerine bir takım projeleri bulunmaktadır.”dedi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ise, yörenin coğrafi yapısına uygun üretimlerin desteklenmesine dikkat çekti ve “Bölgeye özgü Kuyu Kebabı üretiminin kümelenme ile desteklenebilir. Bunun gibi belli başlı yöreye özgü çalışmalar projelendirilir ise Alucra ilçemizin gelişimine katkı sağlamış oluruz. Bugün buraya devletimizin destek kuruluşları ile gelmiş bulunmaktayız. İlçe girişimcisi ne zaman isterse gelmeye ve bilgilendirmeye de hazırız.” diye konuştu.
İlçe Belediye Başkanı Suat Aybar’ı da ziyaret eden Başkan Çakırmelikoğlu, yörenin ekonomik ve sosyal yapısı hakkında bilgiler aldı.
Önceki İçerikGiresun Kadın Girişimciler Kurulundan Trabzon Kadın Girişimciler Kuruluna ziyaret
Sonraki İçerikŞebinkarahisar İş Dünyası Ulaşımdan Şikayetçi