Şebinkarahisar İş Dünyası Devlet Destekleri İle Buluşuyor 2019 etkinliği gerçekleştirildi. İlçede yer alan Yeni Kent Meydanında gerçekleştirilen etkinlikte SGK, İŞKUR, Ticaret İl Müdürlüğü, KOSGEB,TKDK,DOKA yetkilileri stant açmak suretiyle girişimciler bilgilendirildi.
Kırsal Kalkınma destekleri üzerine yoğunlaşan Şebinkarahisarlı girişimciler bölgede üretilen ürünlerin mamul maddeye dönüştürülmesi üzerine projeler geliştirme hedeflerini uzmanlar vasıtasıyla yatırıma nasıl dönüştürebilecekleri hakkında detaylı bilgiler aldılar.
İlçede yer alan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası üyesi işletmeleri de tek tek ziyaret eden Başkan Çakırmelikoğlu,  daha sonra Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir ile Belediye Başkanı Şahin Yılancı’yı makamında ziyaret etti.
Ziyarette bölgenin ekonomik yapısı ve son yıllarda artan oranlarda girişimcilerin ilgi odağı olan fındıklı köme ve pestil ile çeşitli ürünlerin imalatına yönelik tesisleşme süreci masaya yatırıldı. Bölgenin yapısına uygun bir imalatçı kümelenmenin yöreye daha faydalı olabileceği görüşü ağırlık kazandı.
Diğer yandan kuzey-güney yol ağı projeleri hakkında da bilgi alış verişinde bulunulan ziyarette özellikle Giresun-Dereli-Şebinkarahisar yol standartlarının iyileştirilmesi projesi ile Eğribel Tünelinin bitirilmesi gündeme geldi. Bu projenin bitmemesinin hem Giresun merkeze hem de bölgeye olumsuzluklar yüklediğine değinildi.
Önceki İçerikAlucra İş Dünyası Buluşması Gerçekleştirildi
Sonraki İçerik29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun