Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Tirebolu Belediye Başkanı Bülent Kara’yı makamında ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi.

Ziyarette 2022 yılı sonu itibarıyla Espiye-Tirebolu arasında kuruluşu gerçekleştirilen Giresun 3. Organize Sanayi Bölgesi yatırımının kamulaştırma süreci gündeme geldi. Başkan Çakırmelikoğlu, “Giresun şehrinin doğu yakasının ekonomik ve sosyal kalkınması ve iç göç alabilmesinde stratejik bir sürece katkı sağlayacağına inandığımız OSB yatırımının yerel idarelerimiz ile birlikte hızlandırılmasını destekliyoruz. Bu kapsamda kamu yararı için gerekli olan dosyanın yıl içinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na iletilmesi adına süreci Espiye Belediyesi, Tirebolu Belediyesi, Giresun İl Özel İdaresi ve Giresun Ticaret ve Sanayi Odasınca konsensüs içinde yürütülmesinde arzuluyoruz. Espiye Adabük Mahallesi-Tirebolu Düzköy Köyü sınırları içinde 63 ha. alanı kapsayan yatırımın şuan itibarıyla dahi talipli girişimcileri bulunmaktadır.” dedi.

Tirebolu Belediye Başkanı Bülent Kara, Tirebolu Belediyesi olarak kalkınmanın ve dar bir alanda sıkışmanın önünü açacak olan kent kültürü ile iç içe bir OSB yatırımı için tüm şartların zorlanacağını ifade ederken,  “Kamu yararı dosyası için OSB idaresi himayesinde, her iki ilçe belediyesi teknik ekipleri çalışma yürütmektedir. Ayrıca böyle bir projede emeğinizden dolayı şahsınıza ve bağlı bulunduğunuz Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür ederim.” sözlerini de vurguladı.

Önceki İçerikMali Kazancına Göre Vergi Ödeme Yükümlülüğü Esas Alınmalıdır
Sonraki İçerikDereli Belediye Başkanı Şenlikoğlu’na Ziyaret