2.El Oto Alım ve Satımı yapacak firmalarda çalışanlara yönelik planlanan Mesleki Yeterlilik Belgesi hakkında ülke geneli başta olmak üzere ilimizde de çantacı tabir edilen kişilerin belge düzenlemek için firmalarımızı ziyaret ettiği tespit edilmiştir.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası, 2015 yılının Haziran ayından itibaren Mesleki Yeterlilik Belgesi alanında, Mesleki Yeterlilik Kurumu onayı ile TOBB Meybem A.Ş. ortaklığında bir çok meslek dalında belge düzenlemenin mücadelesini vermektedir.
Bu bağlamda inşaat sektörü,metal ürünleri,makine,otomotiv meslekleri başta olmak üzere bir çok alanda yüzün üzerinde sınav gerçekleştiren Giresun Ticaret ve Sanayi Odası, Mesleki Yeterlilik Kurumu onayının ardından TOBB MEYBEM A.Ş.  yetkisiyle Giresun ilinde 2.El Oto Alım ve Satışı yapanlara yönelik sınav organize edecektir.
Ağustos ayı ile başlaması beklenen sınavlar öncesinde Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nda ön kayıt aşamasına geçilmiştir.Bu arada son dönemde Mesleki Yeterlilik Belgesi düzenlediklerini ifade eden çantacı veya firma adıyla iletişime geçen kişilere rağbet edilmemesi, Giresun genelinde Mesleki Yeterlilik Belgesi alacak kişi ve kuruluşların Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ile irtibata geçmesi önemle rica olunur.