Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 8 bin 500 TL net asgari ücretin hayırlı olmasını temenni eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Üretim gücümüzün ve istihdamın sürdürülebilir olması adına işletmelerimize ilave destek sağlanmasını talep ediyoruz.” dedi.

Ayrıca korona virüs salgını gerekçesiyle ekonominin ayakta kalabilmesi istihdamın yükseltilmesi adına uygulamaya alınan ilave istihdam teşvikinin 31.12.2022 tarihi itibarıyla son bulduğunu ifade eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Pandeminin ardından yaşanan ekonomik çalkantı sürecinin etkilerinin devam ettiği günümüzde ilave istihdam teşviki süresi en az bir yıl daha uzatılmalıdır.” dedi.

Başkan Çakırmelikoğlu; “İstihdamın korunması ve artırılması kapsamında işverenlere prim ve vergi desteğini düzenleyen ilave istihdam teşviki süresi 31 Aralık 2022 tarihinde son bulmaktadır. Bu teşvik ile bir önceki yılın ortalama sigortalı sayısına ilave istihdam edilenler için sağlanan prim desteği uygulaması bulunmaktadır. Dolayısıyla mevcut istihdamın korunması ve ilave istihdam açısından teşvik süresi 2023 yıl sonuna kadar uzatılmalıdır.” açıklamasında bulundu.

Önceki İçerikTicarette Kayıt Dışı Mücadele Artırılmalıdır
Sonraki İçerikFındık Stratejik Bir Üründür