Giresun Defterdarı Musa Koçulu ve Vergi Dairesi Müdürü Celal Demir’den Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’na ziyaret.
Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunun süreci hakkında değerlendirmede bulunan Giresun Defterdarı Musa Koçulu;”6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunun 1. ve 2. taksit ödemeleri için süre yaklaşmıştır.Kanun kapsamında 2017 yılının Ocak ayından itibaren ödenmesi gereken taksitlerin tamamının ödeme süreleri 4 ay uzatılmıştı ve bu süre şimdi, 31 Mayıs 2017 tarihinde sona ermektedir.Özellikle vergi mükelleflerimizin 2017 yılı Ocak ayından Mayıs ayına ertelenen 2. taksit ödemelerini unutmamaları, vergi yapılandırmasında 1.taksiti ödememiş olanlar için son şansın 1. ve 2. taksitin birlikte ödenmesiyle yapılandırmanın devam edeceği tarih ise 31 Mayıs 2017 dir. Ayrıca yapılandırılan vergi borçları www.gib.gov.tr adresinden kredi kartı ile ödeme yapılabilir.”dedi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu;”Yapılandırma süreci işletmelerimiz açısından faydalı oldu.Sürecin yılbaşından itibaren 4 ay uzatılması ve bu zamanın Mayıs sonu ile bitmesi mükelleflerin dikkat etmesi gereken kritik eşiktir.Bu aftan yararlanmak için müracaat eden üyelerimizin süreci kaçırmamaları için gerekli uyarı çalışmalarını yapacağız.”diye konuştu.