Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı N.Şükrü Ataün ve Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu tarafından karşılanan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, meclis ve komite üyeleri, disiplin kurulu üyeleri, kadın ve genç girişimciler kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Ziyaret vesilesiyle il ekonomisi ve deprem bölgesine yönelik Odanın çalışmaları hakkında bilgi veren Giresun TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Deprem ve sel afeti hepimizi çok üzdü. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Depremin ilk gününden itibaren Giresun Valiliğinin koordinasyonunda başta giyim ve gıda yardımlarımızı ivedilikle afet bölgesine ulaştırdık ve halen desteklerimiz devam etmektedir. Türkiye olarak biz bir bütünüz, deprem bölgesinde ticareti canlandırmak hepimizin ortak görevidir.” dedi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın beş yıldızlı hizmet verdiğini, Paris ve Londra Odalarının hizmet standardı ile aynı olduğunu vurgulayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Hisarcıklıoğlu; “2017 yılında çıktığımız yolda bugün TOGG markası ile yapılamaz denilen Türkiye’nin yüzde yüz yerli otomobilini yaptık. Burada 365 Oda-Borsamızın emeği büyüktür. Bu vesileyle ilk otomobillerden biri de Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın olacaktır.” açıklamasında bulundu.

Deprem süreci ve yardımlar hakkında da değerlendirmede bulunan Hisarcıklıoğlu;“Bölgede iş gücünü de kaybetmememiz lazım. Çünkü birçok yerde misafirperverlik yapılıyor ama esas olarak oradaki şehirlerin ekonomik canlılığını devam ettirmemiz gerekmektedir. Ayrıca normal hayatlarına dönebilmeleri için çadır ve konteynır, akabinde esas olarak depremzedelerin başlarını sokacağı evlere ihtiyaç vardır. Hep beraber el birliğiyle bu sürece destek olmalıyız, bizlerin vazifesi budur. Aynı zamanda söz konusu bölgeye yönelik  ‘tedarikçim deprem bölgesinden’ kampanyasını başlattık. Sanayicisin, aynı üretici İstanbul’da da var, deprem bölgesinde de var. Buradan al, orada çark dönsün. Biz birlik olduğumuz sürece kimse bileğimizi bükemez, el ele bu olumsuzluklarında mutlak üstesinden geleceğiz.” diye konuştu.

Önceki İçerikHür Düşünce Hareketi Genel Başkanı Aksoy’dan Ziyaret
Sonraki İçerikMilletvekili Aday Adayı Hafızoğlu’dan Ziyaret