Giresun Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Mesleki Yeterlilik Belgesi Asansör Bakım ve Onarımı sınavı gerçekleştirildi.
Uygulama ve teorik sınav olarak iki aşamalı planlanan Asansör Bakım ve Onarımı Seviye-3 ve 4 sınavlarına Giresun’da faaliyet yürüten asansör bakım ve onarımı yapan firma çalışanları katıldı.14-15-16 Ekim 2017 tarihleri arasında teorik ve performans olmak üzere yapılan sınavlarda başarılı olan belgelerini almaya hak kazandılar.
Giresun’da ikincikez gerçekleştirilen Asansör Bakım ve Onarımı Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları hakkında değerlendirmede bulunan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın;”İnşaat grubu ağırlıklı olarak yürüttüğümüz Mesleki Yeterlilik Belgesi’nde asansör sektöründe yer alan mesleklerde sınav gerçekleştiriyoruz. Giresun’umuzda irili ufaklı 15 civarında asansör firmamız yer almaktadır.Firmalarımızda çalışanlara yönelik düzenlenen Asansör Bakım ve Onarımı Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları önümüzdeki süreçte de devam edecektir.Firmalarımızın Mesleki Yeterlilik Belgesi sürecini ciddiye almalarını aksi taktirde cezai işlem ile karşı karşıya kalmaları kaçınılmaz olacaktır.”dedi.