Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Temmuz 2022 meclis toplantısı 28 üyenin iştirakiyle gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Ahmet Şenel Anaforoğlu nezdinde bir araya gelen meclis üyeleri, gündem maddelerini görüştü ve karara bağladı.

Resmi gündemin ardından ekonominin genel durumu ve sektörler üzerine fikir alış verişinde bulunan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Halilbeyoğlu, ekonomide dalgalanmanın devam ettiğini, sigortacılık sektöründe de anormal bir artışın yaşandığını, dünya da oluşan bu sürecin ülkemizde daha keskin hissedildiğini belirtirken, genel seçimlere kadar bu durumun stabil hale dönüşmesini umduklarını ifade etti.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyesi Sedat murat Bayrak ise, hiçbir talebin bir istemeyle alınamadığını, sürecin takip edilerek sonuca ulaştırılabileceğini gördüklerini kaydederek; “Sürücü kursları için sürücü adaylarının kullanımı için test alanı altyapısı için uzun zamandır dile getirdiğimiz talebimiz Giresun Belediyesi öncülüğünde gerçekleşmek üzeredir. Buradan emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Eğribel Tünelinde araç geçişinin tekrar durdurulduğunu ifade eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Özgür Şensoy; ikinci tüpün hizmete girmesini beklerken bu uygulamanın kabul edilemez olduğunu, ilçelerle aradaki bağların altyapı-üstyapıda da güçlendirilmesi gerektiğini ifade etti.