Girecun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu; Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can’ı makamında ziyaret ederek, Tıp Fakültesi Hastanesi ve Teknokent’in son durumu hakkında bilgi aldı.

İnşaatı tamamlanan Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin son durumu hakkında bilgi veren Prof. Dr. Can;  Tıp Fakültesi Hastanesini hayata geçirerek Giresunlulara en iyi şekilde hizmet etmeyi arzuladıklarını söyledi.
Geçici kabulü geçtiğimiz aylarda onaylanan Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, 91 tek kişilik, 86 çift kişilik oda, 78 yataklı erişkin yoğun bakım ünitesi, 108 poliklinik odası, 16 ameliyathane, 34 yataklı diyaliz merkezi, 17 yataklı kemoterapi ünitesi bulunduğunu belirtti.
Çalışmalar hakkında Bilgi alan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu; bölgede güçlü bir hastane olması gerektiğini vurgulayarak,  güç birliğiyle bunun başarılabileceğini kaydetti. Özellikle kanser hastalarının tanı, tedavi  ve takibi konusunda donanımlı bir hastanemizin olması ilimiz adına gurur vericidir. Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız”. Dedi.

Teknokent’in son durumu hakkında görüş alışverişinin de yapıldığı ziyarette konuşan Prof. Dr. Can; “Teknokent in kuruluş işlemleri tamamland., Türkiye’de ki değişik teknokent örneklerini inceliyoruz, yerleşim planı için bakanlık onayı alındıktan sonra inşaatımıza başlayacağız” dedi.

Teknokent’in bölge sanayicisi için ayrı bir önem taşıdığını belirten Çakırmelikoğlu; Teknokent; üniversite, sanayi, araştırma merkezleri, girişimciler ve piyasalar arasındaki iş birliğini arttıran, bilgi ve teknoloji transferini birleştiren, Ar-Ge’ye dayalı ileri teknoloji ürün ve hizmetlerin üretilmesine olanak sağlayan merkezlerdir. Bölgemiz yatırımcıları için çok faydalı olacak” dedi.

Önceki İçerikGüney Çevre Yolu Ticari Siteler Oluşumuna Katkı Sağlayacaktır
Sonraki İçerikDEVA Partisi İl Yönetiminden Ziyaret