Türkiye’nin ilk online tur operatörü olan Tatil.com yetkileri Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ile bir araya geldiler.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu Tatil.com yetkilerine Giresun’un turizm potansiyeli, Giresun’da turizm konusunda yapılan çalışmalar ile Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın turizm konusunda yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Tatil.com yetkilileri de Türkiye’de turizm sektöründe yaşanan gelişmeleri ve turizm ile ilgili sorunları anlattılar. Bununla birlikte Tatil.com Yurt İçi Kültür Turları Müdürü Hakan Kobal daha önceki yıllarda Tatil.com olarak yurt içi turlarda Giresun’da konaklama yapılmadığını, bu sene gerçekleştirilecek olan turlarda ise Giresun otellerinde de bir gece konaklama yapılacağını ifade etti. Giresun ili içerisinde zaman geçirmeleri için turistleri Giresun Kalesi’ne ve Giresun Adası’na götürdüklerini ancak Giresun Kalesine otobüs ile çıkmanın çok zor olduğunu belirten Hakan Kobal, “Giresun Kalesine tur otobüsleri eskort eşliğinde çıkabiliyorlar, bu da turistleri tedirgin ediyor. Bu sebeple tura katılanlar Giresun Kalesini ziyaret etmeyi pek fazla istemiyorlar. Buna çözüm bulunabilirse veya Giresun Kalesine çıkışlar kolaylaştırabilecek bir yöntem geliştirilirse Giresun kalesini daha çok turist ziyaret eder.” dedi. Cumhuriyet parkının da turistlerin ilgisini çeken bir alan olduğunu ifade eden Hakan Kobal, “Cumhuriyet parkı turistlerin dinlenmek için gitmek istediği bir alan ancak Cumhuriyet parkına bıraktığımız turistleri araçla tekrar almak için Gemiler Çekeği bölgesinden dönüyoruz. Bize göre bu mesafenin kısaltılması için yapılacak bir çalışma, Cumhuriyet Parkı’na daha fazla turistin uğramasını sağlar.” dedi.
Tatil.com Yurt İçi Kültür Turları Müdürü Hakan Kobal’a teşekkür eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu “Hava alanının açılmasından sonra ilimizde turizm ile ilgili yatırımlar artmaya başladı. Giresun’da turizm sektörünün gelişmesi için Oda olarak ciddi çalışmalar yapıyoruz. Sizlere de yerli ve yabancı turistlerin ilimize gelmeleri konusunda yapacağınız çalışmalarda her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.