2018-2019 sezonunu Türkiye Hentbol 1. Ligi’nde şampiyon tamamlayarak Kadınlar Hentbol Süper Ligi’ne yükselen Görele Belediyespor takımından Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’na ziyaret.
2019-2020 sezonunda hentbol süper liginde oynayan Görele Belediyespor ile birlikte ziyarete katılan Görele Belediye Başkan Tolga Erener, hentbole yönelmelerinin gerekçelerini anlattı.
Görelespor Belediye Kadın Hentbol takımı hakkında bilgi veren Görele Belediye Başkanı Erener; Türkiye Kadınlar Süper Ligi için iddialı bir takım oluşturduklarını ifade etti. Kadınlar hentbol de Türkiye Milli Takım oyuncularını Görelespor’a kazandırdıklarını ifade eden Başkan Erener, “Bugün ilçemizin tüm okullarında hentbol takımları oluşturuldu ve bu sayede gençlerimizi spora yönlendirdik. İlimiz ve bölgemizin tanıtımına katkı sağlayacak olan Görele Belediye Kadınlar Hentbol takımı, Giresun’un süper liglerde ki tek takımı olma hüviyetini taşımaktadır.” dedi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ise, sezonu şampiyon olarak tamamlayan ve Kadınlar Hentbol Süper liginde mücadele eden Görele Belediyespor’a her kesimin destek olması gerektiğini ifade etti.
Önceki İçerikYağlıdere Toplantısı
Sonraki İçerikGiresun TSO Kasım Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı