Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Şubat ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi.36 meclis üyesinin katıldığı toplantı Meclis Başkanı Ahmet Şenel Anaforoğlu nezdinde yapıldı.
Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlandığı toplantının devamında 31 Mart Mahalli İdareler Seçimiyle ilgili konuşan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Anaforoğlu, dört meclis üyesinin değişik siyasi partiler ile mahalli idari seçimi sürecine dahil olduğunu ifade ederek başarılar diledi.
Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Belediye Başkan adayı Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun kontenjan adayı olan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Fikret Günaydın, Giresun’a hizmet için bu sürece dahil olduğunu ifade etti.
AK Parti listesinden Dereli İlçesi İl Genel Meclisi adaylığında bulunan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi İbrahim Erhan, işdünyasının merkezinde böyle bir ailenin içinde yer almaktan büyük onur duyduğunu vurguladı ve “Temel hedefimiz Giresun’a hizmet.” dedi.
AK Parti Giresun Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu listesinden belediye meclisine aday olan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Emrah Altıyaprak, bir çok STK’da görev aldığını ancak en anlamlı çalışmayı Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ile vakıf olduğunu kaydederek, hizmet için bu yola çıktıklarını belirtti.
AK Parti Giresun Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu listesinden belediye meclisine aday olan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Serdar Demirkan ise, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nda görev almaktan dolayı mutluluğunu ifade etti ve Aytekin beyin listesinde Giresun’a hizmet etmek için yola çıktıklarını vurguladı.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, mecliste yer alan dört ismin siyasi olarakta ilimize hizmet etmek istemelerinden dolayı başarı diledi.
Başkan Çakırmelikoğlu; ”Giresun Ticaret ve Sanayi Odası yoğun çalışmalar gerçekleştirmektedir, bunlardan biri mesleki eğitimlerdir. Sadece ikinci el araç alım satım için 225 kişinin müracaatında ilk etapta 148 kişi belge almaya hak kazandı. Şimdi ise emlakçı ve okul servisleri süreci sürmektedir. AB uyum yasaları çerçevesinde mesleklerin belgelendirilmesi, her önüne gelenin istediği işi yapamamasına dönük düzenlenen belgeler ilerleyen zamanlarda tüm meslekleri kapsayacaktır. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak belge düzenlemede ülke  genelinde Odalar içinde birinci durumdayız.”
Diğer yandan Giresun turizmine dönük çalışmaların son sürat devam ettiğine değinen Çakırmelikoğlu; “HİSER projesinde eğitimler ve etkinlikler aşamasına geçildi. Bu hafta firmalarımızın eğitimleri başlayacak, diğer yandan yurtiçi ve dışı iş seyahatleri planlanacak. Hedefimiz Giresun turizmi için hizmet sektörünün hazır hale getirilmesidir.” diye konuştu.
Ordu-Giresun Havalimanı uçuşları hakkında Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ile THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’ya yapılan ziyarete de değinen Çakırmelikoğlu, görüşmeler çerçevesinde İzmir’e 3 sefer ve Ankara’ya da düzenli tarihe uygulanmasının sözünü aldıklarını ifade etti.