Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticaretinin Desteklenmesi ve Hizmet Sektörü Rekabet Gücünün Artırılması Projesi Desteği (HİSER) kapsamında Giresun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Ticaret Bakanlığı’na sunulan ve kabul edilen “Mavi ile Yeşili Keşfetmeye Giresun’dan Başla” Projesi eğitimleri start aldı.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen “Mavi ile Yeşili Keşfetmeye Giresun’dan Başla” projesinin ilk eğitim ve danışmanlık faaliyeti olan “Turizm Pazarlaması” eğitimi tüm proje ortaklarının katılımı ile Giresun Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi. Eğitmen Hakan Ömer Gider tarafından gerçekleştirilen eğitimde turizm hizmetinin özellikleri, müşteri profili ve yönetimi, pazar araştırması, turizmde iletişim ve halkla ilişkiler, network oluşturma, marka yönetimi gibi konulara yer verildi.
3 yıl sürecek olan HİSER proje ile Giresun’un turizm hizmet kalitesini artırmak, ilin tanıtımını sağlamak, sektörün yerli ve yabancı pazarlara açılmasına olanak sunma hedefi yer almaktadır.
3 milyon 500 bin dolar bütçesi bulunan proje içinde yer alan firmalarla yapılan görüşmeler çerçevesinde ortaya çıkan ihtiyaç analizlerine göre, eğitim ve danışmanlık, yurt içi ve yurt dışı faaliyet planlanmıştır.