Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumundan 10.10.2023 tarihli ve E- 97354901-010.06.02-2531579 sayılı yazısında özetle, yeni acenteler için kurumsal e-posta adresi kullanımının hemen, Levhaya kayıtlı mevcut acenteler içinse Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin (SBM) yayımlayacağı takvim çerçevesinde başlanılması gerektiği ifade edilmiştir. Bu kapsamda, 29 Mart 2024 tarihi itibariyle Levhaya kayıtlı mevcut acentelerin Yetkili Kullanıcı e-posta adresi uzantısına uygun olmayan Alt Kullanıcıların hesaplarının SBM sistemlerinde pasife alınacağı ifade edilmiştir.

Bu kapsamda, Levha kayıtlı sigorta acentelerinin en geç 29 Mart 2024 tarihine kadar kurumsal uzantılı e-posta adresi edinmeleri, söz konusu e-posta adresini Levha bilgilerine kaydettirmeleri ve SBM’de tanımlı alt kullanıcılarının e-posta adreslerini kurumsal uzantılı e-posta adresi ile uyumlu hale getirerek SBM sisteminde güncellemeleri gerekmektedir.

Şahsi amaçlarla sıkça kullanılan Gmail, Outlook, Hotmail vb uzantılı adresler kullanılmamalıdır. Örnek vermek gerekirse; testacente@gmail.com adresini acentenin kurumsal e-posta adresi olarak değerlendirmek uygun olmayacaktır. kisiadi@testsigortaacentesi.com veya kisiadi@sigortasirketi.com.tr gibi kullanımlar beklenmektedir.

Acente Yetkili Kullanıcılarının tanımlayacağı Alt Kullanıcıların da Yetkili Kullanıcı ile aynı uzantılı e-posta adresine sahip olması gerekliliği Merkezimiz tarafından kontrol edilecektir.

Acente Alt Kullanıcılarının da Yetkili Kullanıcı ile aynı uzantılı e-posta adresine sahip olabilmesi için teknik ve operasyonel imkanlar ilgililerince sağlanmalıdır.
Üyelerimizin bilgisine sunulur.

Önceki İçerikGiresun Ticaret Ve Sanayi Odası Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
Sonraki İçerikKadın Girişimciler’den KETEM’e Ziyaret