Şebinkarahisar heyetinden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyaret. Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir ve Belediye Başkanı Şahin Yılancı öncülüğünde yapılan ziyarete, ilçede yer alan siyasi parti ilçe başkanları, oda, dernek ve işadamları heyeti ile İstanbul ve Ankara’da faaliyet yürüten Şebinkarahisar derneği temsilcileri katıldı.
Şebinkarahisar bölgesinde ticari ve sosyal projeler hakkında fikir alış verişi yapılan toplantıda konuşan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Şebinkarahisar’ın ticari ve kültürel değerlerine değindi. Başkan Çakırmelikoğlu, “Girişimci bir ruha sahip Şebinkarahisar’ın talep ve sorunları bizler adına önemlidir. Sizlerin projelerine destek sağlamak görevimizdir. Bölgenin ulaşımda yaşadığı sorunları ise yakından takip etmekte ve bu yönde lobi çalışmalarını aralıksız sürdürmekteyiz.” dedi.
Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı ise, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın Şebinkarahisar ilçesine yönelik ilgilerinden dolayı teşekkür etti ve “Bölgemizin ekonomik kalkınabilmesi açısından planladığımız projelere desteklerinizi bekliyoruz.” konuşmasını yaptı.
Şebinkarahisar bölgesinin tarım ve hayvancılık altyapısına vurgu yapan Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, “Bölgenin kalkınabilmesi için yeni bir proje planlamaktayız. Bu noktada sizlerin de desteklerini bekliyoruz. Organize hayvancılığa yönelik projemizi Valimiz ve ilgili makamlar ile paylaştıktan sonra faaliyete geçirmek istiyoruz. Bu projede organize bir hayvancılık çalışması yürütülmek kaydıyla bölge ve girişimcilerin ekonomik kazanımı hedeflenmektedir.” diye konuştu.
Önceki İçerikGiresun TSO 2020 Şubat Ayı Çalışmaları
Sonraki İçerikÖzel Sporcular Gençlik Ve Spor Kulübünden Ziyaret