Giresun Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi’nde altyapı incelemesi. Uzun zamandır yol sorunu nedeniyle altyapıda sıkıntı yaşayan Giresun Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi’nde il protokolü incelemesi. Giresun Küçük Sanayi Sitesi içinden geçen ve Giresun Organize Sanayi Sitesi’ne bağlanan yolun asfaltlama işlemi tamamlandı.
Giresun Valisi Hasan Karahan,Giresun Emniyet Müdürü Uğur Öztürk,İl Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın,Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın,Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nun katıldığı yol yapımının incelenmesi sonrası sanayi esnafının ikramına icap edildi.
Sanayi yolunun yapımı için İl Özel İdaresi’nin imkanlarından faydalanıldığına dikkat çeken Giresun Valisi Hasan Karahan,”Giresun ekonomisinin iki ana lokomotifi sanayi bölgelerini bir birine bağlayan yolun yapımı ihtiyaçtı. Sorun giderildiği için mutluyuz, ilimiz sanayicisinin daha iyi ortamlarda çalışabilmesi adına elimizden geleni yapıyoruz.”dedi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu,”Odamızın resmi sorumluluk sahasında olmamasına rağmen, Oda üyelerimizin de faaliyet gösterdiği bir alandaki sorunun giderilmesine öncülük etmekten mutluluk duyuyoruz. Giresun Küçük Sanayi Sitesi olsun, Giresun Organize Sanayi Bölgesi olsun,bizim dönemimizde bir çok altyapı sorununu tamamlamıştır.”diye konuştu.
Giresun Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Muammer Usta;”Yol sanayi esnafımız için bir çileye dönüşmüştü. Sorun sarmalında Giresun Valiliğimizin ve Özel idare ile Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın özel ilgisi ile çözülmüş olmasından son derece mutluyuz.Yol sorununun giderilmesinde emeği geçen herkese sanayi esnafı adına teşekkürü bir borç biliyorum.”açıklamasını yaptı.