İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof .Dr. İbrahim Balcıoğlu’ndan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’na ziyaret.
Giresun’a Özel Üniversite kurulması yönünde fikir alışverişi yapılan ziyarette konuşan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Uzun zamandır Giresun’da özel bir üniversite kurulmasını tartışmaktayız.Giresun jeopolitik konumu iktisadi sektörel altyapısı münasebetiyle bir özel üniversiteyi içinde yeşertebilecek potansiyele sahip olduğunu görmekteyiz.Bu noktada ilimizden çıkmış önemli şahsiyetlerin fikirleri bizler açısından yararlı olacaktır.”dedi.
İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. İbrahim Balcıoğlu ise, “Giresun’da kurulacak bir özel üniversitenin tematik olmasının yararlı olacağı kanaatindeyim.Bir sektöre veya alana odaklı üniversite (tarım,denizcilik,sağlık gibi)  açılmasının altyapısı oluşturulmalı ve bu doğrultuda gayret gösterilmelidir.”açıklamasında bulundu.