Ordu Olay Gazetesi imtiyaz sahibi Zeki Özel ile gazetenin yazarlarından Murat Gürsoy’dan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’na ziyaret.
Ordu ve Giresun illerinin ortak yatırımı olan Ordu-Giresun Havaalanı projesi süreciyle ilgili kitap çalışması başlatan Ordu Olay Gazetesi İmtiyaz Sahibi Zeki Özel,mega yatırımın yapımı aşamasında Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nun emeğine dikkat çekti.
Özel;”Havaalanının yapımında Giresun Milletvekili Nurettin Canikli Beyin büyük emeği vardır. Siyasilerimizin bu sürece dahil olmasına kadar ise Giresun Ticaret ve Sanayi Odamız Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nun çabaları göz ardı edilemez.2005 yılından itibaren başlayan yeni süreç ile yatırımın tamamlanmasına kadar bir çok çalışmaya imza atılmış ve taşın altına elini sokmuştur,  Diğer yandan bugün Ordu-Giresun Havaalanından istenen ölçüde faydalanamıyoruz,ben şahsen Trabzon ve Samsun havaalanlarını kullanıyorum,uçuş sayısı ve saatleri gerekçesiyle.Buna da bir çözüm yolu bulunması gerekmektedir.”dedi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu;”Havaalanı iki ilin inanmışlığının göstergesidir. Bu yatırımın karşılığını orta vadede çok iyi alacağımıza inanıyorum. Ancak sizlerinde söylediği gibi havaalanı uçuş sayılarının yetersizliği bu yatırımın performansına fren yaptırmaktadır.Özellikle metropol kentlere yapılan uçuş sayıları artırılmalıdır.”diye konuştu.
Önceki İçerikZiraat Bankası Karadeniz Bölge Koordinatörü Çelik’ten Ziyaret
Sonraki İçerikAr-Ge Reform Paketi Tanıtım Toplantısı Yapıldı