Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından zorunlu hale getirilen Okul Servis Aracı Şoförü süreciyle ilgili Giresun Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası salonunda yapılan toplantıya, Giresun merkez ilçede faaliyet yürüten okul servis aracı kullanan şoför ve ilgili sektörde faaliyet yürüten firma yetkilileri katıldı.
Toplantının açılışında konuşan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Ataün; “Çalışma Bakanlığı tarafından 2020 yılı ile zorunlu hale getirilen Okul Servis Şoförleri için Mesleki Yeterlilik Belgesi süreci başlıyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği iştiraki MEYBEM tarafından yapılan sınavları Giresun’da Odamız organize etmektedir.
2020 yılı ile Milli Eğitim Müdürlükleri ile güvenlik güçlerinin zorunlu olarak isteyeceği Okul Servis Aracı Şoförleri Mesleki Yeterlilik Belgesi aşamasında Giresunlu şoför esnafımızın mağdur olmaması adına sürece dahil olduk.” dedi.
Giresun Milli Eğitim Şube Müdürü Fazlı Çiçek ise, belge sürecinin okul servisleri için yasal zorunluluk içerdiğine dikkat çekti.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği MEYBEM adına Mesleki Yeterlilik Belgesi sürecini anlatan yetkili Sinan Üstündağ; tüm sektörlerde olduğu gibi okul servisi şoförlüğü yapanlar içinde bu belgenin zorunlu hale geldiğini vurguladı ve süreçten şoförlerin faydalanmasını aksi taktirde mağdur olabileceklerine dikkat çekti.