İşadamı Özgür Canikli Giresun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nu ziyaret etti. Canikli; “Mobilya Sektöründe farkındalık oluşturma, yeni pazarlar bulma ve fuarlar noktasında da üreticileri ve sektör temsilcileri nin bir yol haritasına ihtiyacı var “dedi.
Özellikle son yıllarda odanın çeşitli meslek gruplarına yönelik çalışmalarını yakından izlediğini ve geçen yıllarda yurt dışı Mobilya Fuar ziyaretlerinde Giresun Ticaret ve Sanayi Odası öncülük etmesini takdirle karşıladığını belirten Canikli, mobilya sektör temsilcilerinin biraraya gelerek ortak hareket etmesi gerektiğini ve bu birlik ve beraberliğin sizin başkanlığınızda olmasını arzu ediyoruz dedi.

Çakırmelikoğlu; Giresun TSO olarak özelde bölgemizin, genelde de ülkemizin hedeflerine katkı sunmak amacıyla çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını ifade ederek “Ülkemiz mobilya sektörü, diğer sektörlerde olduğu gibi uluslararası pazarda her geçen gün gücünü ve bilinirliğini arttırıyor. Son yıllarda gerek devlet desteği ve gerekse de yerel fon sağlayıcılar vasıtasıyla mobilya sektörü dünya pazarlarında rekabet edebilecek konuma ulaştı ve bu durumun önümüzdeki yıllarda da süreceğine yönelik güçlü izlenimler var. 170’den fazla ülkeye ihracat yapma kapasitesine sahip olan sektör aynı zamanda binlerce kişiye de istihdam sağlamaktadır. Bölgemize bakacak olursak mobilya ve orman ürünleri sektörü büyük bir potansiyele ve paya sahiptir. Giresun TSO olarak bu potansiyelin katma değere dönüşmesi ve bölgeye olan katkısının artırılması adına mobilya ve orman ürünleri sektörüne ait pek çok projeyi ve yatırımcıyı destekleyerek bu konuda üzerimize düşeni yapmaya gayret gösterdik. Oda olarak özellikle bölgemizde stratejik öneme sahip sektörlere olan desteğimizin ve sektör temsilcileri ile işbirliğimizin süreceğini ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.