Tehlikeli ve Çok Tehlikeli sektörlerde çalışanlara yönelik zorunlu hale gelen Mesleki Yeterlilik Belgesi kapsamında Betonarme Demircisi sınavı yapıldı.
İnşaat sektöründe bu zamana kadar ahşap kalıpçılık, sıvacı, seramik-karo kaplamacısı, ısı yalıtım,duvarcı mesleklerinde bu zamana kadar onlarca sınav gerçekleştirilen Giresun’da  betonarme demircisi sınavı ise ilk kez bu hafta sonu yapıldı.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası himayesinde gerçekleştirilen sınavları yerinde takip eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın;” İnşaat sektöründe betonarme demircisi sınavı ilimizde ilk kez düzenlenmektedir.Talepler doğrultusunda yapılan sınavlarda kimsenin mağdur olmamasına özen gösteriyoruz.Özellikle inşaat sektöründe çalışanların bu belgelerini alarak çalışması, aksi taktirde cezai işlemle karşı karşıya kalmaları söz konusudur. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu süreçte üyelerimiz ile çalışan işçi arkadaşlarımızın belgelerini almaları adına sınavları organize ettik.”dedi.
Mesleki Yeterlilik Belgesinde önümüzdeki hafta çelik kaynakçısı ile inşaat işçiliği mesleklerinde sınavlar yapılmasına karar verildi.
Önceki İçerikGiresun TSO Stratejik Plan Çalıştayı 2. Etap Toplantısı Yapıldı
Sonraki İçerikİnisiyatif Yönetimi Eğitimi Verildi