Giresun Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde düzenlenen Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları devam ediyor. İnşaat ve metal grubu ile asansör grubu ağırlıklı 2017 yılında başlayan sınavlar daha sonra CNC, makine bakım, kaynak ve vinç operatörü mesleklerinde yapıldı.
2018 yılının son çeyreğinde 2.el araç alım satımı ile emlak danışmanlığı alanlarında sınavlar organize eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası, 2019 yılının ikinci diliminde ise okul servisleri branşına yoğunlaşmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak çalışma planlamaktadır.
Bu doğrultuda Mesleki Yeterlilik Kurumu himayesinde planlanan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda TOBB Meybem Mesleki Yeterlilik uzmanlarınca yapılan sınavları mayıs ayının son haftasında Giresun merkez ve Bulancak ilçesinde asansör bakım onarımı, metal saç işçiliği, çelik kaynakçı, vinç operatörü mesleklerinde gerçekleştirilecektir.
Haziran ayı ile 2020 yılından itibaren zorunlu hale gelecek olan servis aracı şoförü sınavları planlaması yapılacaktır. Sınavlara katılmak isteyenlerin Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ile bizzat irtibata geçmesi gerekmektedir.
Önceki İçerikGiresun Uşakları Ve Topal Osman Ağa Bu Ülkenin Kahramanlarıdır
Sonraki İçerikZiraat Bankası Bölge Müdürü Çelik’ten Ziyaret