Giresun Ticaret ve Sanayi Odası mart ayı meclis toplantısı yapıldı.32 meclis üyesinin katıldığı toplantı Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Şenel Anaforoğlu nezdinde gerçekleştirildi.

Ana gündem maddelerinin görüşülüp oy birliği ile karara bağlandığı toplantıda ekonominin son durumu, maliyet artışları ve Ukrayna-Rusya savaşının bölgeye etkisi değerlendirildi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Pandemi ve ardından gelen Rusya-Ukrayna savaşının piyasalara olumsuz yansımasının devam etmesi işletmelerimizi tedbirler almaya itmektedir. Bugün gündemde olan asgari ücrete ek zam, işletmelerimizin maliyet tablosunu ciddi oranda etkileyecektir. Bu vesileyle işletmelerimizin fiyat artışları karşısında maliyetlerini revize etmelerini tavsiye ediyorum. Maliyet hesaplaması yapılmaması, işletme sermayesinin erimesine yol açacağı gibi, aksi taktirde öngörülemeyen sonuçlara da gebe olması muhtemeldir.” dedi.

Meclis toplantısının ardından Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı meslek komitelerinin müşterek toplantısı da gerçekleştirildi.